ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Antoniów informacje

Info

Antoniów

Wieś położona we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego, na zboczach Świerczaka i Kowalówki opadających w stronę rzeki Kamienica. Jej nazwa pochodzi od imienia hrabiego Antoniego Schaffgotscha. Pierwszymi mieszkańcami byli szklarze z pobliskiego Chromca i Piechowic. Wybudowany w latach 1660-1670 folwark z czasem przekształcił się w wioskę o rozproszonej budowie. Ludność zajmowała się rolnictwem, rzemiosłem i handlem. Do chwili obecnej we wsi pozostało kilka interesujących chat z pierwszej połowy XIX wieku. Obecnie w Antoninie znajduje sie 37 zabudowań z czego 35 % to zabudowania spełniające rolę letniskowych.


Okolica charakteryzuje sie dziką roślinnością. W terenie wytyczone są liczne ścieżki rowerowe, w dużej części prowadzone drogami leśnymi. Można nimi dojechać do Szklarkiej Poręby, dalej do Jakuszyc, gdzie zimą można korzystać z 50 km narciarskiej trasy biegowej, a latem z trasy rowerowej. Trasami rowerowymi można dojechać do Harrachowa po stronie czeskiej. Antoniów to doskonała baza do wędrówek górskich, zwiedzania licznch karkonowskich pomników przyrody oraz zabytków architektonicznych. Antoniów oddalony jest około 17 km od Szklarkiej Poręby, gdzie dostać się możemy nową obwodnicą zwiedzając po drodze Zamek Chojnik w Sobieszowie; ok. 17 km od Świeradowa Zdroju, znanego z leczniczych wód uzdrowiska oraz 32 km od Karpacza, gdzie proponujemy wspiąć się na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy.Noclegi

Noclegi w miejscowości Antoniów kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 90 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,354 sek.