ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Barcinek informacje

Info

Barcinek

To malownicza wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Stara Kamienica. Pierwsza wzmianka o Barcinku pochodzi z dokumentów z 1305 roku. Największy rozkwit nastąpił w XIX wieku, kiedy to we wsi było 140 domów, funkcjonowała tu szkoła, kościół, dwór z folwarkiem, garbarnia, dwa wodne młyny, olejarnia, folusz i inne drobne zakłady, które zapewniały pracę mieszkańcom i czyniły ich niemal samowystarczalnymi. We wsi działały też karczmy, w których urządzano zabawy.W 1887 roku zbudowano tu sanatorium, które otaczał park z alejkami spacerowymi, a samo sanatorium oparte było na wodolecznictwie. Dobre czasy dla Barcinka skończyły się wraz z nadejściem II wojny światowej, która spowodowała całkowitą wymianę ludności. Z pagórków otaczających Barcinek rozciągają się piękne widoki na Karkonosze i Góry Izerskie, a przez wieś przebiega trasa rowerowa.

Zabytki:

  • Kościół Michała Archanioła pochodzący z XVII wieku,
  • Ruiny pałacu z XVI wieku,
  • Domy o znamiennej dla tego regionu architekturze XIX i XX wiecznej.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Barcinek kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 103 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,303 sek.