ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Czarny Dunajec informacje

Info

Czarny Dunajec

Leży nad rzeką o tej samej nazwie usytuowany jest w malowniczym miejscu, gdzie przed oczami mamy panoramę na cztery strony świata: od strony wschodniej rozpościera się widok na Pieniny, od północy widzimy piękne pasmo Gorców, natomiast od zachodu możemy upajać się widokiem na pasmo Babiej Góry, a od południa widnieje pasmo Tatr. Co ciekawe po za tymi pięknymi widokami na góry dookoła rozciąga się równina.

Czarny Dunajec w XVIII wieku zaliczany był do osad, gdzie odbywały się jarmarki. Mieszkańcy wzbogacili się na handlu. Natomiast od połowy XIX wieku Czarny Dunajec został zaliczony do miasteczek, świadectwem tego jest prostokąt rynku i typ zabudowy zwany ulicówką. Zachowane są tu przykłady dworku czarnodunajeckiego - murowanej, parterowej budowli z gankiem wspartym na okrągłych filarach.

Czarny Dunajec jest kolebką góralskiej kultury dźwięczącej muzyką oraz bogatej w zabytki materialne. Dziewicza przyroda która otacza całe miasteczko utrzymała się tu dzięki rozległym torfowiskom które tworzą przyjazny klimat. Jest to miejsce, można powiedzieć, że nawet raj dla osób szukających spokoju i wytchnienia.


 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Czarny Dunajec kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.bukowina.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Bukowinie Tatrzańskiej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Bukowinie Tatrzańskiej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.zakopane.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Zakopanem, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Zakopanem i wiele innych.
ONLINE 119 (4) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,313 sek.