ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Janowice Wielkie informacje

Info

Janowice Wilelkie

Wieś gminna leżąca nad Bobrem, pomiędzy Rudawami Janowickimi a Górami Kaczawskimi (Górami Ołowianymi).  

Mimo małego zaiteresowania turystów jest to piękne miejsce na rozpoczęcie wędrówki po Rudawach Janowickich. Malownicze skałki i piekny przełom rzeki Bóbr dodają niesamowitego uroku.

Janowice Wielkie są bardzo dobrym punktem wypadowym na wiele szlaków gór Rudaw Janowickich, gdzie można podziwiać przepiękne widoki, zwiedzać ruiny zamków, piękno odrestaurowanych dworków i pałacyków w okolicznych wioskach.

Rudawy Janowickie wraz z doliną przełomu Bobru są znakomitym miejscem na wycieczki rowerowe - są tu utworzone specjalne trasy przeznaczone dla wielbicieli dwóch kółek.

Warto zobaczyć
  • Kolorowe jeziorka - ich kolory spowodowane są specyficznym składem chemicznym dna
  • Panoramę z Krzyżnej Góry  (niedaleko pięknego schroniska - Szwajcarki)
  • Sokolik  - często można tu spotkać alpinistów wspinających się na skałki. Widoki z Sokolika zapierają dech w piersiach
  • Mury ruin zamku Bolczów, wybudowanego w XIV wieku przez księcia Bolcza - uznawany za jedną z największych atrakcji Rudaw. 

Linki

Noclegi

Noclegi w miejscowości Janowice Wielkie kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 119 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,363 sek.