ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Karpniki informacje

Info

Karpniki

Wieś turystyczna leżąca na wysokości 370-420 m w dolinie Karpnickiego Potoku, u południowego podnóża Gór Sokolich. Pierwsze wzmianki na temat wsi pochodzą z XIV w. W XIX wieku kiedy to właścicielem Karpnik był brat Wilhelma Hohenzollerna - pruskiego króla.

Do największych atrakcji należą
  • Pałac, w którym w 1830 roku król Prus Fryderyk Wilhelm III przyjmował cara Rosji Mikołaja z carową Aleksandrą Fiodorową. Warto zwrócic uwagę na marmurowe kominki w wielkiej sali i bibliotece oraz stary park wokół pałacu, trakt bramny karpnickiego pałacu.
  • W centrum Karpnik, w parku, znajduje się jeszcze jeden pałac, zwany "willą pani Achinger" - zbudowany w 1875 r eklektyczny budynek w stylu neorenesansowym i tyrolskim pełniący funkcje luksusowego domu wypoczynkowego.


Linki

Noclegi

Noclegi w miejscowości Karpniki kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 100 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,315 sek.