ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Kowary informacje

Info

Kowary 

Kowary położone są na terenie, gdzie różnica wzniesień wynosi od 400 do 1280 m n.p.m.. Są tu dogodne warunki dla sportów zimowych i wypoczynku w górskiej aurze. Latem stoki znakomicie wykorzystywane są do uprawiania sportów lotniarskich (paraglajty, lotnie i motolotnie).

Dużą popularnością cieszą się szlaki turystyki konnej i rowerowej prowadzące przez Karkonosze i Rudawy Janowickie.

Zwiedzanie Kowar możemy rozpocząć od bardzo starego kościoła, który powstał prawdopodobnie w XIV. Obecny wygląd kościół zyskał dzięki odbudowie w roku 1670. Najstarszą jego częścią jest nawa główna i wieża, na ścianie której znajduje się rzeźba Madonny z XIV w.

Wzdłuż głównej ulicy Kowar ciągną się kamieniczki mieszczańskie z XVIII w. oraz ratusz wybudowany w stylu klasycystycznym w roku 1788. Przy drodze do Wojkowa znajduje się pałac Radociny, nazywany też Nowym Dworem z otaczającym go parkiem. W części północnej u stóp wzgórza Ciszyca (463 m) znajduje się klasycystyczny pałacyk nazywany "Radziwiłówką" ze względu na to, że był on w pewnym czasie letnią rezydencją Namiestnika Księstwa Poznańskiego Antoniego Radziwiłła.

Linki


Noclegi

Noclegi w miejscowości Kowary kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Lubiechowej, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Lubiechowej i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.karpacz.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Karpaczu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Karpaczu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swieradowzdroj.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świeradowie Zdrój, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świeradowie Zdrój i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.e-szklarska.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szklarskiej Porębie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szklarskiej Porębie i wiele innych.
ONLINE 90 (1) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,362 sek.