ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Sól informacje

Info


Sól

Malownicza wioska w Beskidzie Żywieckim na granicy ze Słowacją w Gminie Rajcza ciągnąca się w dolinie potoków Słanica i Czarna Soła, w otoczeniu wzniesień – Rachowca, Oźnej, Kłokocza i Łysicy. Nazwa miejscowości pochodzi od znajdujących się na tych terenach złóż soli kamiennej. Są tam źródła solankowe wykorzystywane w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, układu nerwowego, chorób naczyniowych i chorób narządu ruchu. Sól to wymarzone miejsce do relaksu i wypoczynku, a także miejsce powrotu do zdrowia i sił dzięki obecności specyficznego mikroklimatu, jest tu też co robić dla pragnących poznać historię i ciekawostki regionu. Można zwiedzić Kapliczkę w Górnej Soli, zabytkową dzwonnicę zbudowaną na wzór drewnianych budowli sakralnych tego regionu, kościół parafialny, starą kuźnię ze sprzętem kowalskim sprzed lat, a w pobliskiej Rajczy Pałac Lubomirskich i Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej.
Noclegi

Noclegi w miejscowości Sól kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Treśnie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Treśnie i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.szczyrk.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szczyrku, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szczyrku i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ustron.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Ustroniu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Ustroniu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.wisla.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Wiśle, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Wiśle i wiele innych.
ONLINE 95 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,367 sek.