ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Zubrzyca Górna informacje

Info

ZUBRZYCA GÓRNA znajduje się u podnóża Babiej Góry w dolinie potoku Syhlec spływającego do Czarnej Orawy. Leży na wysokości 650-800 m n.p.m.
Zubrzyca leży w regionie zwanym Orawą na pograniczu Polski i Słowacji. Od Podhala oddzielona jest Borami Orawskimi, które charakteryzują się torfowiskami i trudno dostępnymi lasami. Na południe od Zubrzycy Górnej znajduje się ogromny sztuczny zbiornik wodny - Jezioro Orawskie.

Główne atrakcje Zubrzycy Górnej i okolic:
- Orawski Park Etnograficzny - w 1955 roku został utworzony pierwszy w powojennej Polsce skansen - park etnograficzny. W poszczególnych budynkach można oglądać dawne sprzęty gospodarstwa domowego, tradycyjne meble, stroje,  zdobnictwo stanowiące przejawy kultury ludowej Orawy. Skansen położony jest w malowniczym parku, w którym rosną wspaniałe okazy lip, świerków, jaworów, buków (uznane za pomniki przyrody),
- Kościół  pod wezwaniem św. Michała wzniesiony w latach 1837-40 w stylu barokowym. Bezcennym zabytkiem tej świątyni jest chorągiew wotywna rodu Moniaków, pochodząca z 1705 roku.
- W pobliskiej Orawce możemy zwiedzić drewniany kościółek pod wezwaniem Jana Chrzciciela, wybudowany w 1650-56. We wnętrzu świątyni będziemy podziwiać polichromię figuralno-ornamętową z 1711 roku.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Zubrzyca Górna kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Treśnie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Treśnie i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.szczyrk.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Szczyrku, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Szczyrku i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ustron.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Ustroniu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Ustroniu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.wisla.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Wiśle, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Wiśle i wiele innych.
ONLINE 102 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,360 sek.