ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Ruciane Nida informacje

Info

Ruciane – Nida to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, położona na północno – wschodniej części równiny Mazurskiej. Miasto otoczone jest kompleksem leśnym Puszczy Piskiej i licznymi jeziorami, z których największe to Jezioro Nidzkie i Guzianka. Dzięki obecności rozległych terenów leśnych występuje tu bogactwo roślin i zwierząt, można tu spotkać jelenia mazurskiego, sarny, dziki, borsuki, jenoty, tchórze i nawet gronostaje. Nad wodami jezior zamieszkują i gniazdują ciekawe gatunki ptactwa – łabędź niemy, czapla siwa, czarny kormoran, żuraw, czarny bocian. Powietrze przesycone jest eterycznym zapachem igliwia.
Do Rucianego zjeżdżają corocznie tłumy letników, amatorzy sportów wodnych, wędkarstwa, miłośnicy plażowania i pieszych wędrówek. Atrakcją miasta jest Przystań Statków Żeglugi Mazurskiej. W okolicznym Kadzidłowie można odwiedzić Park Dzikich Zwierząt.
 


Noclegi

Noclegi w miejscowości Ruciane Nida kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach Nowych Gutach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę Nowych Gutach i wiele innych.
ONLINE 81 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,031 sek.