ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Cerkwica informacje

Info

Cerkwica – wieś o średniowiecznym rodowodzie, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Karnice. Została założona przy prastarym trakcie wiodącym z Kamienia Pomorskiego do Trzebiatowa. W 1124 r. przebywał tutaj z misją chrystianizacyjną biskup Otton z Bambergu, który przeprowadził uroczysty chrzest ludności Pomorza Zachodniego.
 
 Zabytki Cerkwicy:

  • kościół w stylu gotyckim z przełomu XIV i XV w. z drewnianą wieżą z XIII w. i cmentarz z zachowanymi zabytkowymi nagrobkami na wzgórzu Dzwonnik, 
  • kamienna studnia św. Ottona z XII w., a przy niej pomnik z XIX w. upamiętniający chrzest Pomorzan w 1124 r.,
  • neoklasycystyczny dwór rodziny von Sydow z przełomu XIX i XX w.,
  • park dworski,
  • pozostałości zabudowań folwarcznych z XIX w.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Cerkwica kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kolobrzeg.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kołobrzegu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kołobrzegu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.mielno.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Mielnie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Mielnie i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.pogorzelica.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Pogorzelicy, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Pogorzelicy i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.rewal.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Rewalu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Rewalu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.ustroniemorskie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Ustroniu Morskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Ustroniu Morskim i wiele innych.
ONLINE 83 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,261 sek.