ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Gryfice informacje

Info

Gryfice (niem. Greifenberg, do 1945) – miasto w woj. zachodniopomorskim, siedziba powiatu gryfickiego i gminy miejsko-wiejskiej Gryfice.

Prawa miejskie uzyskały w 1262 r., a 103 lata później stały się członkiem Hanzy. Położenie miasta nad rzeką Regą spowodowało szybki rozwój żeglugi i konflikt z Trzebiatowem. Obecnie Gryfice stanowią lokalny ośrodek usługowo-przemysłowy. Rozwinięty przemysł spożywczy, drzewny, maszynowy i materiałów budowlanych, ponadto produkcja galanterii papierniczej oraz wydobycie i przetwórstwo torfu. Węzeł drogowy i kolei wąskotorowych.

Atrakcje:

  • Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym możemy zobaczyć dawne parowozy. W budynku obok znajduje się ekspozycja pokazująca historię kolei na świecie i kolejki wąskotorowej na Pomorzu Zachodnim.
  • Kościół Mariacki, którego wnętrze zdobi barokowe i rokokowe wyposażenie. Latem w kościele można posłuchać koncertów organowych.
  • Stare centrum.
  • Park miejski leżący na prawym brzegu rzeki. W parku znajduje się ładny dla oka staw, nad którym można odpocząć, w cieniu starych drzew.

 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Gryfice kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kamienpomorski.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kamieniu Pomorskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kamieniu Pomorskim i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.miedzyzdroje.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Międzyzdrojach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Międzyzdrojach i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swinoujscie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świnoujściu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świnoujściu i wiele innych.
ONLINE 93 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,260 sek.