ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Jastrzębia Góra informacje

Info

JASTRZĘBIA GÓRA - miasteczko na polskim Pomorzu, na północnych Kaszubach. Leży na wysokości 32,8 m n.p.m. na klifowym urwisku. Jastrzębia Góra uznana  jest za najdalej wysunięty na północ punkt Polski. Otoczona jest Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, na terenie którego znajduje się 13 rezerwatów przyrody.

Swym urokiem przyciąga najbardziej wymagających turystów. Jastrzębią Górę odwiedza wiele sław (kompozytorzy, aktorzy, pisarze, gwiazdy estrady).
Zwolennicy aktywnego wypoczynku nie mają prawa się tu nudzić. Miejscowość oferuje wiele możliwości uprawiania wodnych sportów, można pojeździć na koniu, dostępnych jest wiele ścieżek rowerowych (np. z Jastrzębiej Góry do Karwi lub Mechowa).
Miłośnicy wędkarstwa mogą oddać się swojej pasji nad rzeką Czarna Wda. W górnym jej biegu złowimy pstrąga, zaś w dolnym: lina, okonia, szczupaka i węgorza.
Niewątpliwie dużą przyjemność sprawi spacer po nadbrzeżnym lesie w stronę Lisiego Jaru. Możemy tu spotkać ponad 100 letnie buki, pojedyncze okazy dzikiej gruszy, brzozy, świerku i jarzębiny.
Chętni do podziwiania okolicy z lotu ptaka mogą to zrobić w pobliskich Tupadłach, gdzie od czerwca do września organizowane są loty widokowe.

Atrakcje Jastrzębiej Góry:
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli (patrona rodzących matek), w którym znajduje się obraz z 1850 roku z podobizną Loyoli;
- Bulwar nadmorski rozciągający się wzdłuż krawędzi wzniesienia klifowego. Jest znakomitym miejscem do podziwiania morskich pejzaży;
- Uliczka Bałtycka - jedna z najpiękniejszych ulic na polskim wybrzeżu. Od wschodu otoczona jest zabytkowym parkiem, a od zachodu dawnym sadem, wydmą nadmorską oraz lasami i łąkami;
- Kolorowa ciuchcia - kursuje z Władysławowa do Jastrzębiej Góry.


Atrakcje regionu:
- Latarnia morska im. Stefana Żeromskiego na Rozewiu. Swą nazwę zawdzięcza temu, że Stefan Żeromski spisał właśnie na Rozewiu dzieje polskiego Pomorza (Wiatr od morza). W budynku latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa Morskiego;
- Rezerwat przyrody na przylądku Rozewie;
- Pałac w Krokowej;
- Neogotycki kościół z XIX wieku w Krokowej;
- Diabelski Kamień w Odargowie;
- Kościół Zwiastowania NMP z XIII - XIV wieku w Żarnowcu, do którego przylegają zabudowania klasztorne z gotyckimi krużgankami;
- Malownicze Jezioro Żarnowieckie;
- Skansen w Nadolu;
- Polodowcowa grota w Mechowie (jej korytarze mają długość do 50 m);
- Sanktuarium w Swarzewie. W miejscowości można podziwiać również stare chałupy;
- warto zwiedzić również Mierzeję Helską, Władysławowo, Wejherowo i Puck.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Jastrzębia Góra kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.hel.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach na Helu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę na Helu i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.wladyslawowo.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach we Władysławowie, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę we Władysławowie i wiele innych.
ONLINE 106 (8) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,296 sek.