ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Kamień Pomorski informacje

Info

Kamień Pomorski (niem. Cammin) to miasto w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kamień Pomorski, 90 km na północny wschód od Szczecina, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego; w odległości 8 kilometrów od miasta znajduje się wybrzeże Morza Bałtyckiego.

Kamień Pomorski posiada źródła solankowe oraz pokłady borowiny. Walory te przyczyniły się do rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego.

Atrakcje:

  • Katedra św. Jana Chrzciciela jest romańsko-gotycką budowlą typu bazylikowego, która była budowana od XII do XV w. Na sklepieniu widnieje scena Sądu Ostatecznego, w prezbiterium znajduje się romańska polichromia z XIII w. przedstawiająca edeński ogród. W świątyni można zobaczyć odsłoniętą kryptę ze szczątkami książąt i biskupów pomorskich. Interesujące są również XVII-wieczne organy (jedne z najlepszych w Polsce) oraz skarbiec, w którym są starodruki, sprzęt liturgiczny oraz stare rzeźby. Ciekawą opcją jest wejście na wieżę, z której roztacza się wspaniała panorama miasta i Zalewu Kamieńskiego.
  • Ratusz u chodzący za perłę gotyku.
  • Wzgórze Żalnik, na którym stoi gotycki kościółek św. Mikołaja oraz neogotycka wieża ciśnień.
  • Muzeum Kamieni, które mieści się w baszcie przylegającej do
  • XIV-wiecznej bramy Wolińskiej.
  • Chrząszczewska Wyspa leżąca na zachód od Kamienia Pomorskiego. U jej północnych brzegów znajduje się Królewski Głaz (granitowy kamień), od którego pochodzi nazwa miasta.

Noclegi

Noclegi w miejscowości Kamień Pomorski kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kamienpomorski.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kamieniu Pomorskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kamieniu Pomorskim i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.miedzyzdroje.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Międzyzdrojach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Międzyzdrojach i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swinoujscie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świnoujściu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świnoujściu i wiele innych.
ONLINE 123 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,273 sek.