ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Sułomino informacje

Info

Miejscowość Sułomino położona nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego, na trasie Szczecin - Międzyzdroje, w odległości 4km od Wolina, 10 km od Międzyzdrojów, 90km od Szczecina.
Najstarsza wzmianka o wsi pochodzi z roku 1186, kiedy to wieś wchodziła w skład dóbr miasta Wolina.

We wsi jest zachowany, fragmentarycznie, wiatrak z II poł. XIX w., znajdujący się na wzgórzu w północno-zachodniej części wsi. Ruiny wiatraka stoją na miejscu starego wiatraka z 1578r.
W dawnych czasach istniała również cegielnia, w której wyrabiano cegły z glinki.
W odległości ok. 1,5 km na wschód od wsi znajduje się wyrobisko po wydobywanej glinie do produkcji cegieł w okolicznych cegielniach. Na zboczu wyrobiska możemy zobaczyć nagrobek rodziny von Hiller właścicieli Jagienek i Mokrzycy.
Ok. 0,5 km na wschód od wyrobiska zachowały się ruiny zamku z ok. XIV w. Obiekt należał do rodu von Appenburg, właścicieli Jagienek i Mokrzycy przed von Hillerami.

W okolicy znajduje się również stadnina koni, przystań żeglarska, szlaki rowerowe. Co roku jest tu organizowany w lipcu "Western Piknik Country".

Noclegi

Noclegi w miejscowości Sułomino kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kamienpomorski.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kamieniu Pomorskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kamieniu Pomorskim i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.miedzyzdroje.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Międzyzdrojach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Międzyzdrojach i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swinoujscie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świnoujściu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świnoujściu i wiele innych.
ONLINE 104 (2) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,025 sek.