ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karpacz powrót na stronę główną
wybierz kraj

Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów

Trzebiatów informacje

Info

Trzebiatów - to miasto w woj. zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Trzebiatów, położone w dorzeczu Regi.

W IX wieku znajdował się tutaj warowny gród słowiański i osada przygrodowa. Wykopaliska dowiodły, że w tym czasie miejscowość stanowiła ważne miejsce w kultu Peruna. W sąsiedztwie Trzebiatowa natomiast na przedmieściu Białoboki znajdowała się świątynia solarnego bóstwa pogańskiego nazwanego Białym Bogiem.

Atrakcje:

  • Sanktuarium Macierzyństwa NMP z XIV w. Latem warto wejść na wieżę, z której roztacza się malownicza panorama na okolicę. Przez wiele wieków wieża była punktem orientacyjnym dla statków na morzu, oddalonym o 10 km od miasta.
  • Baszta Kaszana z XIV w. jest fragmentem średniowiecznych murów obronnych. Ze szczytu wieży roztacza się ładny widok na rzekę i kanał Młynówkę.
  • Pałac z XVIII w., w którym mieści się biblioteka i izba regionalna.

 

Noclegi

Noclegi w miejscowości Trzebiatów kliknij tutaj

PołożenieZOBACZ RÓWNIEŻSerwisy regionalne

Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.kamienpomorski.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Kamieniu Pomorskim, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Kamieniu Pomorskim i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.miedzyzdroje.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Międzyzdrojach, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Międzyzdrojach i wiele innych.
Zapraszamy na stronę serwisu turystycznego www.swinoujscie.urlop.info.pl gdzie znajdziesz więcej informacji przydatnch do zaplanowania urlopu. Na serwisie regionalnym znajdziesz informację o atrakcjach w Świnoujściu, galerię zdjęć, noclegi podzielone na kategorie, szczegółowy plan, mapę w Świnoujściu i wiele innych.
ONLINE 69 (3) licznik: strona główna | mapa strony | Zobacz również | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,234 sek.